Mamy już dość tego zamieszania z paletami

Mamy już dość tego zamieszania z paletami

Nasze sortownie są teraz czyste i bezpieczne. Rozwiązanie jest rewelacyjne. Jesteśmy pod wrażeniem serwisu zapewnionego przez 2Return

marcieuat_casestudy/c/u/cust-img1_1_5.jpg
Maarten
Kierownik Logistyki

Centra dystrybucyjne i przeładunkowe to wyjątkowe miejsca. Ciągły pośpiech i walka z czasem to codzienność. Każdy metr kwadratowy naszych magazynów przeznaczony na operacje jest na wagę złota i nie ma tam miejsca na puste, często zniszczone palety. Wiele z tych centrów nawet nie używa palet, korzystając z innych nośników logistycznych, takich jak kontenery rolkowe, czy pojemniki plastikowe. Niestety wiele towarów dociera do magazynu na paletach drewnianych Euro lub paletach jednorazowych, często uszkodzonych, a pył i inne zanieczyszczenia towarzyszące paletom mogą być groźne dla naszych rolkowych systemów sortujących. Mieliśmy już naprawdę dość tego zamieszania z paletami.


Na szczęście 2Return dostarczył nam odpowiednie rozwiązanie. W kilku naszych centrach sortujących, 2Return podstawił swoje naczepy, abyśmy bezpośrednio w tych naczepach odkładali wszystkie palety drewniane, jakie docierają do naszych magazynów. W momencie zapełnienia naczepy 2Return wymienia ją na pustą. Czas reakcji bardzo często nie przekracza 3 godzin.

Naczepy pełne palet są zabierane do lokalnych oddziałów 2Return, gdzie poddawane są sortowaniu, inspekcji oraz jeśli jest taka konieczność, naprawie, pozostając gotowymi do użycia. Część z nich poddawana jest recyklingowi.

Na życzenie Klienta, 2Return dostarcza sprawne palety do naszych kontrahentów. Nasi Klienci mogą również sami odebrać palety od 2Return. W przypadku palet Euro, klienci mają nawet możliwość odebrać palety w innej, bardziej dogodnej dla siebie lokalizacji 2Return.
Ten system działa z powodzeniem już od wielu lat i nie wyobrażamy sobie innego rozwiązania w tym zakresie.

Rynek E-commerce zasadniczo zmienił sposób zakupów a przez to system dystrybucji towarów. Coraz więcej zakupów dostarczamy bezpośrednio do domów naszych Klientów. Aby sprostać temu wyzwaniu, Firma zdecydowała się kilka lat temu na zupełnie nowy model dystrybucji i łańcucha dostaw. Efektem tych zmian jest ponad piętnaście nowych centrów sortowania, które wykorzystujemy do ostatniego metra kwadratowego, głownie przez mocno rozbudowane rolkowe systemy sortujące. Paczki są klasyfikowane względem obszaru geograficznego i ładowane bezpośrednio z linii sortowania do samochodów dostawczych. Nasze centra pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


Usługa: odzysk opakowań
Sektor: dystrybucja, logistyka