Banner Pooling

Pooling

Pooling, czyli obieg opakowań logistycznych

Czym jest pooling (obieg) opakowań?

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wielu Klientów używa takich samych, standardowych opakowań (nośników logistycznych) w celu dystrybucji swoich towarów. Zamiast kupować je na własność, ponosząc koszty nowych opakowań lub borykać się z utrzymanniem używanych opakowań w odpowiedniej formie, ponosić koszty magazynowania pustych opakowań i recyklingu zepsutych, każdy z tych Klientów może skorzystać z poolu (obiegu) organizowanego przez 2Return. Taki obieg opkowań (palety, pojemniki plastikowe, skrzyniopalety, etc) jest nadzorowany i zarzadzany przez 2Return, dajać ogromne oszczędności i korzyści każdemu z jego uczestników. Klienci płacą jedynie uzgodnione stawki za dystrybucję, każdorazowe użycie oraz utrzymanie opakowań w odpowiedniej formie.

Usługę tę wykonujemy dla wielu Klientów z różnych gałęzi przemysłu. Codziennie zbierane doświadczenie oraz bliska współpraca z naszymi Klientami owocuje wieloma innowacjami, które skutecznie obniżają koszty i efektywność każdego łańcucha dostaw.

Jak działa pooling?

 • 2Return dostarcza właściwe opakowania w danym miejscu produkcji lub dystrybucji
 • Ty wysyłasz swoje produkty korzystając z opakowań do swoich Klientów, Dystrybutorów, itp.
 • Nasz inteligentny System IT automatycznie rejestruje wszystkie informacje dotyczace wysyłki
 • Po dokonanej dostawie, 2Return odbiera puste opakowania od Twojego Klienta i dostarcza je do własnego magazynu
 • Opakowania są sortowane, sprawdzane i naprawiane (jesli jest to potrzebne)
 • 2Return informuje Cię o wszystkich dokonanych usługach
 • Opakowania są ponownie gotowe do następnego użycia

Jakie są Twoje korzyści?

 • zmniejszenie kosztów opakowań
 • uniknięcie dodatkowych nakładów inwestycyjnych i kosztów utrzymania
 • zyskanie wolnej przestrzeni magazynowej
 • uwolnienie od kosztownego zarzadzania gospodarką opakowaniową
 • standaryzacja i bezpieczeństwo używanych opakowań

Pooling Logistic

Kto jest właścicielem produktów w poolingu?

Usługę poolingu możemy zapewnić bazując na istniejących już opakowaniach, będących własnością naszych Klientów, ale również zaproponować własne produkty, idealnie nadające się do tego typu procesów. Specjalnie wyselekcjonowane, solidne i sprawdzone produkty zgrupowaliśmy w osobnych kategoriach, dostepnych poniżej. Sprawdź, który z produktów pasowałby najlepiej do Twojego łańcucha dostaw. info@2Return.pl

Kategorie produktów poollingowych

 • Składane skrzyniopalety

  Składane skrzynie plastikowe (skrzyniopalety)

  Specjalnie wyselekcjonowana grupa plastikowych, składanych skrzyniopalet przeznaczonych do magazynowania i transportu produktów w poolingu. Te bardzo wytrzymałe plastikowe pojemniki wykonane są z najlepszych materiałów. Zaprojektowano je z myślą o bardzo intensywnym wykorzystaniu przy optymalnej wygodzie pracy. Ich główną zaletą jest możliwość złożenia, kiedy są puste. Cecha ta zapewnia wymierne korzyści w postaci niższych kosztów w transporcie powrotnym oraz tymczasowym magazynowaniu. Niektóre z nich dają również możliwość zaplombowania - zabezpieczenia przed dostępem osób trzecich.

  Jak w każdym obiegu, produkty biorące w nim udział muszą być wytrzymałe, ale jednocześnie lekkie i łatwe w obsłudze. Poniższa grupa skrzyń plastikowych spełnia te wymagania w 100%, dając możliwość doboru odpowiedniego modelu w zależności od potrzeb. Typowe wymiary to 1200x1000 i 1200x800. Wszystkie z nich sprawdziliśmy już wielokrotnie, dlatego polecamy je do zastosowania w każdym łańcuchu dostaw i poolingu (obiegu opakwowań).

 • Składane pojemniki plastikowe

  Składane i gniazdowe pojemniki plastikowe

  Polecane przez nas plastikowe pojemniki do poolingu możemy podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza z nich to pojemniki gniazdowe z pokrywą. Pomimo braku możliwości ich złożenia, zapewniają bardzo dużą oszczędność miejsca poprzez specjalną trapezową konstrukcję, dającą możliwość tzw. „gniazdowania”, czyli wsunięcia jednego pojemnika w drugi. Posiadają one również pokrywę, która zabezpieczając towar w środku umożliwia jednocześnie ułożenie jednego pojemnika na drugim (kiedy jest zamknięta). Specjalne otwory w górnej części dają możliwość zastosowania plomby uniemożliwiającej otwarcie przez osoby nieupoważnione.

  Drugą grupą są pojemniki składane. Ich zaletą niewątpliwie jest bardziej regularna konstrukcja oraz możliwość złożenia, kiedy są puste. Mogą również być wyposażone w pokrywę, trwale połączoną z pojemnikiem. Wytrzymała konstrukcja, najlepsze materiały oraz łatwość składania zapewniają długotrwałą pracę w każdym obiegu opakowań (poolingu). Podstawowe wymiary to 600x400 i 300x400 mm. Obie grupy pojemników plastikowych idealnie współpracują z paletami plastikowymi – opisanymi szerzej w swojej kategorii.

 • Nadstawki paletowe

  Nadstawki paletowe

  Szeroka gama nadstawek paletowych to produkty wykonane z drewna, plastiku lub metalu. Wszystkie z produktów przedstawionych poniżej to solidne i sprawdzone konstrukcje przy okazji wielu projektów poolingowych. Podstawowe wymiary to 1200x800 i 1200x1000. Nadstawki drewniane i plastikowe posiadają standardową wysokość 200 mm, dając możliwość dowolnej konfiguracji wysokości opakowania w zależności od konkretnej sytuacji. Solidna konstrukcja z mocnymi zawiasami skutecznie zabezpieczy transport nawet bardzo ciężkich produktów, także o bardzo nieregularnych kształtach. Drewniane nadstawki paletowe idealnie współpracują z paletami Euro (obecna w tej kategorii produktów) a plastikowe nadstawy z paletami plastikowymi opisanymi szerzej w kategorii palety plastikowe.

  W obu przypadkach możliwość złożenia nadstaw powoduje znaczne oszczędności miejsca w transporcie powrotnym. Metalowe nadstawki siatkowe to również dobra opcja w poolingu (obiegu) wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba natychmiastowego zweryfikowania zawartości przy jednoczesnym, łatwym dostępie (uchylana klapa). Odpowiednia konstrukcja górnej ramy nadstawy siatkowej zapewnia możliwość ustawienia jednej na drugiej (w stosie). Nadstawy metalowe bardzo dobrze współpracują z paletami drewnianymi.

 • Składane pojemniki metalowe

  Składane pojemniki metalowe

  Poniżej przedstawiamy solidne, metalowe skrzyniopalety, których konstrukcje zapewniają efektywną i długą pracę w każdym projekcie poolingowym. Zbudowane są z solidnego materiału (galwanizowanego), a zaawansowana konstrukcja zapewnia możliwość złożenia. W odróżnieniu od nadstaw paletowych, składane kosze siatkowe są konstrukcjami samonośnymi – nie ma już potrzeby stosowania palet. Specjalnie wyprofilowane stopki oraz górne krawędzie umożliwiają piętrowanie. Bardzo dobrze współpracują z wózkami widłowymi oraz ręcznymi wózkami paletowymi.

  Niewielka waga oraz bardzo wytrzymała konstrukcja tych pojemników siatkowych powoduje, iż są bardzo często wykorzystywane w poolingu (obiegu) transportując bardzo wiele różnych produktów. Standardowe wymiary 1200x800 i 1200x1000 dopasują się do każdego łańcucha dostaw i obiegu opakowań.

 • Palety plastikowe

  Palety plastikowe

  Największe zalety proponowanych palet to przede wszystkim wytrzymałość i długa żywotność. Wykonane z najlepszych materiałów (HDPE i PE) zapewniają bezproblemową pracę przy nawet najbardziej intensywnym obiegu (poolingu). Niektóre modele palet plastikowych wyposażone są w specjalne metalowe wzmocnienia, skutecznie zwiększając parametry nośności przydatne przede wszystkim podczas składowania towaru w regałach. Podstawowe wymiary to 1200x800 i 1200x1000.

  Szczególnym modelem jest paleta H1, używana najczęściej w sektorze spożywczym. Wysoka jakość materiałów oraz odpowiednie certyfikaty zapewniają pracę w szerokim przedziale temperatur (- 40° C do + 70°C). Dodatkowym elementem zwiększającym komfort pracy oraz poprawiającym bezpieczeństwo są specjalne powierzchnie antypoślizgowe. Zabezpieczają one towar przed ześlizgnięciem się z palety podczas pakowania i transportu w magazynie a także w transporcie drogowym.

  Niektóre modele posiadają tzw. budowę ramową. Są to dodatkowe płozy wzmacniające konstrukcję palety i poprawiające stabilność podczas składowania w regale oraz w transporcie przy ustawianiu palety na towarze (piętrowaniu). Wszystkie palety przeznaczone są do pracy w automatycznych liniach pakowania wyposażonych w podajniki rolkowe oraz stanowią świetną podstawę dla plastikowych nadstaw paletowych, opisanych bardziej szczegółowo w swojej kategorii.