Banner RTI(GB)

Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi

Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi (Return Transport Items - RTI).

Czym jest zarządzanie opakowaniami zwrotnymi?

Zarządzanie opakowaniami zwrotnymi to usługa logistycznego wsparcia dla Klientów korzystających z opakowań zwrotnych. Polega ona na przejęciu wszystkich czynności mających na celu administrowanie i zarzadzanie procesem obiegu tych opakowań pomiędzy dostawcami, producentami oraz klientami, będącymi użytkownikami tych opakowań.

2Return ułatwia efektywne wykorzystanie kosztownych opakowań logistycznych i zapewnia zintegrowany system zarządzania transakcjami pomiędzy wszystkimi stronami procesu. Dzięki jednemu, centralnemu ośrodkowi sterującemu tym procesem, zapewniamy szybki przepływ informacji w oparciu o rzeczywiste dane ilościowe i lokalizacyjne. Optymalizujemy przez to przepływ opakowań zwrotnych, zmniejszając koszty transportu, efektywnie wykorzystując każde opakowanie.

Jak to działa?

 • Operatorzy 2Return stają się kontrolerami Twoich opakowań
 • Ty skupiasz się jedynie na wysyłce lub przyjmowaniu produktów na opakowaniach zwrotnych
 • Nasz inteligentny system IT rejestruje wszystkie transakcje z udziałem Twoich opakowań zwrotnych
 • 2Return w każdej chwili dokładnie zna ilości i lokalizację Twoich opakowań
 • Wszystkie ważne dokumenty (CMR) z każdej transakcji są zapisywane i dostępne on-line
 • Zarówno Ty jak i Twoi kontrahenci posiadają natychmiastowy dostęp on-line do wszystkich informacji w swoim lokalnym języku

Jakie są Twoje korzyści?

 • skuteczne obniżenie kosztów zarzadzania opakowaniami zwrotnymi
 • jeden centralny punkt sterujący procesem i przepływem danych
 • zarządzanie wieloma lokalizacjami w tym samym czasie
 • elastyczny przepływ danych i informacji bez kosztownych modyfikacji Twojego systemu ERP
 • brak problemów związanych z administracją opakowań
 • kontrola i śledzenie produktów przy użyciu kodów lub RFID
 • Wsparcie w zakresie rozwoju produktów, technologii oraz przepisów UE

Usługa zarządzania opakowaniami zwrotnymi dostępna jest już w całej Europie!
Dzieki własnej, zaawansowanej sieci w Europie oraz międzynarodowej obecności Grupy Rotom (9 krajów w Europie) usługę zarządzania opakowaniami zwrotnymi jestesmy w stanie zapewnić (także odbiory i dostawy) niemal w każdym kraju w Europie.

Nasza specjalność to również wiele dodatkowych usług wspierających zarządzanie opakowaniami zwrotnymi:

  Administracja

  Wsparcie w zakresie stosowania istniejących oraz powstających przepisów dotyczących ochrony środowiska nie tylko w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi (w tym także palet drewnianych), ale także w zakresie możliwości ponownego wykorzystania i zagospodarowania opakowań i odpadów. Doradzamy najlepsze rozwiązania w zakresie operacji i dokumentacji, a poprzez promowanie i szukanie możliwości recyclingu, skutecznie zmniejszamy koszty generowane przez coraz bardziej zaostrzane przepisy środowiskowe.

  Badanie i analiza

  Pierwszym i chyba najważniejszym krokiem w każdym procesie innowacji jest ocena bieżącej sytuacji. Nasi eksperci bardzo chętnie przyjrzą się Twojemu procesowi, dokonają głębokiej analizy danych a swoje wyniki skonfrontują z Twoją rzeczywistą sytuacją. Nasze rekomendacje pozwolą na osiągnięcie zamierzonych oszczędności. Pozwól nam spróbować.

  Emisja dwutlenku węgla

  Chcesz wiedzieć, jak zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w przeliczeniu na pojedyncze opakowanie i jak mierzyć efekty? Pomożemy Tobie we wszystkich kwestiach związanych ze zrównoważonym i efektywnym rozwojem polityki opakowaniowej.

  Rozwój

  Czy używasz odpowiedniego opakowania logistycznego dla Twoich obecnych i przyszłych produktów? Jakie są dostępne alternatywy oraz w jaki sposób je wdrożyć? Jak powinniśmy wykorzystywać możliwość śledzenia obiegu opakowań i jak zaadoptować to dla Twoich produktów?

Ciekawią Cię najnowsze innowacje w zakresie gospodarki opakowaniami zwrotnymi? My znamy odpowiedzi na te pytania. info@2return.pl